×
اطلاعات بیشتر باشه، مرسی برای ارائه بهترین تجربه کاربری به شما، ما از کوکی ها استفاده میکنیم

gegli

فروشگاه دلتاشاپینگ

06625028

× محصولات مورد علاقه خود را بدون پرداخت وجهی انتخاب نموده از طریق پست تحویل گرفته و بعد پرداخت نمایید
×

آدرس وبلاگ من

delta.gegli.com

آدرس صفحه گوهردشت من

gegli.com/yousefihamid

لیست دوستان

كاغذ الكترونيكي براي نجات درختان

كاغذ الكترونيكي براي نجات درختان

كاغذ الكترونيكي براي نجات درختان
به جرات مي‌توان گفت، يكي از عوامل مهم پيشرفت حيرت‌آور نوع بشر اختراع كاغذ بوده است. كاغذ يعني ماندگاري دانش و تجربه يك نسل براي نسل‌هاي بعدي. وجود كاغذ باعث شده است تا نوع بشر بتواند توانايي‌هاي خود را در همه زمينه‌هاي علمي توسعه داده و در نهايت پا به مرحله‌اي از رفاه بگذارد كه منجر به افزايش بي‌رويه جمعيت شود.
مصرف‌گرايي از يك‌سو و افزايش مداوم جمعيت از ديگر سو باعث شده است تا سياره زمين ديگر توانايي توليد حجم عظيم غذا، آب و ديگر مواد مصرفي مورد نياز انسان را نداشته باشد. كاغذ هم يكي از اقلام مورد مصرف بشر است كه اتفاقا از بدترين راه ممكن يعني قطع درختان به عنوان كارخانه‌هاي اكسيژن‌ساز زمين، توليد مي‌شود. اما گويا بشر هميشه راهي براي رهايي از مشكلات پيدا مي‌كند.
تازگي گروهي از دانشمندان تايواني، كاغذ الكترونيكي توليد كرده‌اند كه علاوه بر قابليت بازنويسي، با محيط زيست نيز سازگار بوده و بدون نياز به الكتريسيته كار مي‌كند. برخلاف فناوري كتاب‌هاي الكترونيكي موجود در بازار، كاغذ الكترونيكي با قابليت بازنويسي نيازي به روشن بودن پس زمينه ندارد و لذا الكتريسيته مصرف نمي‌كند.
اين كاغذ‌ها براي ذخيره يا انتقال تصاوير روي صفحه نمايش انعطاف‌پذير خود تنها به گرما نياز دارند. با يك بار حرارت دادن، متن و تصاويري روي كاغذ حك شده و باقي مي‌مانند. براي پاك كردن نوشته‌هاي روي كاغذ الكترونيكي مي‌توان آن را داخل يك ماشين تحرير گرمايي شبيه به فكس گذاشت.
از اين فناوري مي‌توان در محصولاتي نظير كتاب‌هاي ديجيتال، تابلوي اعلانات الكترونيكي و تابلوي اعلانات ديجيتالي بزرگ استفاده كرد.
بررسي‌ها در آزمايشگاه نشان مي‌دهد تا 260 بار مي‌توان روي اين كاغذها نوشت و دوباره آنها را پاك كرد. تصور اين موضوع كار سختي نيست كه در صورت استفاده گسترده از اين نوع كاغذ الكترونيك، چه مقدار در مصرف كاغذهاي سلولوزي سنتي صرفه‌جويي شده و چه تعداد درخت از خطر قطع شدن نجات مي‌يابند.
موسسه تحقيقات فناوري‌هاي صنعتي اين تكنولوژي را به كمپاني تايواني واگذار كرده و انتظار دارد اين محصول را ظرف يكي دو سال آينده به بازار عرضه كند و به موفقيتي قابل توجه دست يابد. انتظاري كه چندان هم دور از واقعيت به نظر نمي‌رسد.

چهارشنبه 30 شهریور 1390 - 12:52:16 PM

ورود مرا به خاطر بسپار
عضویت در گوهردشت
رمز عبورم را فراموش کردم

آخرین مطالب


زالو در درمان سرطان خون نتایج مثبتی نمايانگر شده‌است


فیلم های تولد و زیارتی با کلیپهای میکس


نمایشگاه شرکتهای معتبر جهان


آسمان و کنترل هواپیما یک تجربه پرواز حقیقی


آرايش چهره زيبا و بستن شال و روسريي


رعایت اصول قفل گذاری آموزش داده شده


متد هاي پرداخت كارت هاي اعتباري


بازی اندر کاور بازی call of juarez آموزش 120 نوع شعبده بازی به همراه وسایل لازم(کاملا اورجینال


طرح کسب و کار شرکت ساعتهاي کراتزن (کمپاني توليد کننده و توزيع ساعت) iron man xbox mini ninjas xbox


دستگاه پرزگیر لباس دستگاه بادکش بدن طناب نایلونی پهن


نمایش سایر مطالب قبلی