×
اطلاعات بیشتر باشه، مرسی برای ارائه بهترین تجربه کاربری به شما، ما از کوکی ها استفاده میکنیم

gegli

فروشگاه دلتاشاپینگ

06625028

× محصولات مورد علاقه خود را بدون پرداخت وجهی انتخاب نموده از طریق پست تحویل گرفته و بعد پرداخت نمایید
×

آدرس وبلاگ من

delta.gegli.com

آدرس صفحه گوهردشت من

gegli.com/yousefihamid

لیست دوستان

سفرهای مارکوپولو

کارتون سفرهای مارکوپولو اورجینال

کارتون سفرهای مارکوپولو  اورجینال

دسته فیلم و کارتن زیردسته کارتن

کارتون سفرهای مارکوپولو
MARCOPOLO

شماره مجوز:155/084آ36

دوبله فارسی 6 DVD
با بهترین کیفیت موجود
این کارتون به صورت کپچر شده عرضه می شود. دیدن این کارتون برای همه ی سنین خاطره انگیز و جذاب خواهد بود. البته با توجه به قديمي بودن اين كارتون نمي توان انتظار كيفيت بسيار بالا را داشت و با كيفيت متوسط ارائه مي شود كه اميدواريم با توجه به پرطرفدار و خاطره انگيز بودن كارتون مورد توجه قرار گيرد.
ماركوپولو جهانگرد مشهور ونيزي در سال 1254 ميلادي متولد شد . پدرش نيكولوپولو بازرگان سرشناس بود كه براي تجارت به سرزمين هاي دور دست سفر مي كرد ماركو كه داستان سفرهاي پرماجراي پدر را از زبان مادر شنيده بود از همان كودكي به سفرهاي دريايي و ديدن سرزمين هاي ناشناخته علاقه داشت . روزها در بندرگاه گردش مي كرد و از ديدن كشتي هاي بزرگ بادباني ، غرق شگفتي مي شد . نوشته هاي عربي و چيني روي بسته هاي كالا را مي ديد و دلش مي خواست معناي اين اشكال عجيب را كشف كند . شنيده بود كشتي هايي كه از مشرق زمين مي آيند ، كالاهايي چون ابريشم ، ادويه و جواهرات گرانبها با خود مي آورند . شش ساله بود كه پدرش نيكولو همراه عمويش مافئو سفري طولاني را آغاز كردند . سفري كه سال ها به درازا كشيد . روزها و هفته ها و ماه ها از پي هم سپري مي شد و ماركوي كوچولو براي بازگشت پدر ، روز شماري مي كرد اين انتظار چنان طولاني شد كه ماركو كم كم چهره پدر را هم از ياد برد . در اين دوران دشوار بود كه مادرش را از دست داد . مرگ مادر ضربه هولناكي بود كه ماركو از ان به عنوان تلخ ترين خاطره زندگي اش ياد مي كند روزي از روزهاي سال 1269 ميلادي ، كشتي بادباني بزرگي در ساحل ونيز پهلو گرفت ماركو كه در آن زمان نوجواني پانزده ساله بود ، ناگهان صورت آشناي پدر و عمويش مافئو پولو را در ميان سرنشينان كشتي شناخت .
نيكولوپولو با چشمان اشكبار ، فرزندش ماركو را در اغوش گرفت . در اين دوران بود كه ماركو داستان مسافرت هاي پر حادثه پدر را مي شنيد و روح ماجراجويي اش بيدار مي شد . داستان سفر طولاني نيكولو و مافئو پولو به سرزمين چين ، هيجان انگيزترين داستاني بود كه ماركو تا ان زمان شنيده بود . در سال 1271 ميلادي ،زماني كه ماركوپولو هفده ساله بود، همراه پدر عمويش سفري دور را آغاز كرد . از همين زمان بود كه نام ماركوپولو به عنوان جهانگردي جوان و جسور،بر سر زبان ها افتاد .آن ها با كشتي كوچكي از درياي مديترانه گذشته و به اكرا رسيدند. در اين شهر با كشيشي به نام تئوبالد آشنا شدند. نيكولو ماجراي سفر به چين و درخواست قوبيلاي قاآن امپراطور چين را براي تئوبالد تعريف كرد و گفت كه امپراطور چينبا آيين مسيحيت آشنا شده و آرزو دارد مسيحيت در سرزمين چين رواج پيدا كند . تئوبالد دو كشيش داوطلب را به نيكولوپولو معرفي كرد تا همراه آن ها به چين رواج سفر كنند . پنج مرد آماده سفري طولاني از غرب به شرق آسيا شدند . از شهريت المقدس به طرف لاياس و از آنجا به سوي سواحل درياي خزر رفتند . ماركوپولو براي اوليبن بار بود كه فوران چشمه هاي نفت را به چشم مي ديد مرمان اين مناطقئ از نفت چشمه ها براي روشن كردن فانوس هايشان استفاده مي كردند . اين جا سرزميني بود كه در جغرافياي امروز باكو ناميده مي شود .

براي سفر به شرق دور ، بايد از سرزمين پهناور ايران عبور مي كردند . بايد از گذررگاه هاي پر پيچ و خم كوهستاني . از شنزارهاي خشك و سوزان و دشت هاي باتلاقي مي گذشتند . اين سفر براي دو كشيشي ، دشوار و طاقت فرسا بود . بنابراين از ادامه سفر منصرف شدند . اما سه مرد ونيزي به راه خود ادامه دادند . گاه سوار بر شتر و زماني با اسب و قاطر و گاهي با پاي پياده پيش مي رفتند . پس از چند ماه به شهر بغداد رسيدند ماركوپولو از ديدن اين شهر افسانه اي شگفت زده شده بود و فكر مي كرد بغداد زيباترين شهر مشرق زمين است .نيكولوپولو مي گفت ، سفر زميني بسيار دشوار است . بنابراين تصميم داشتند با عبور از شهر كرمان خود را به بندرگاهي در جنوب شرقي ايران برسانندذ و با كشتيي به هندوستان و از انجا به چين بروند . درباره صحراي سوزان گبي ، داستان هاي وحشتناكي شنيده بودند . در مسير كرمان ، از دشت هاي سرسبزي عبور كردند با ديدن مناطق سرسبز و خرم در ميان ان بيابان هاي خشك و سوزان غرق شگفتي مي شدند . ماركوپولو در سفرنامه اش به هيجان انگيز بودن سفر در سرزمين پهناور ايران اشاره مي كند . در كرمان راه دو شاخه مي شد . سمت شمال ، به افغانستان مي رسيد و راه جنوب به بندر هرمز ختم مي شد . ان ها به طرف جنوب رفتند پس از هفته ها دشواري و خستگي به بندر هرمز رسيدند . كشتي هايي كه در اين بندرگاه پهلو مي گرفتند ساختمان عجيب و متفاوتي داشتند در اين كشتي ها به جاي ميخ و بست هاي فلزي از ميله هاي چوبي و پوست درخت نارگيل استفاده شده بود .

كه سفر با ان ها را بسيار خطرناك و نا امن مي كرد ماركوپولو مي نويسد : دريانوردان ايراني به راستي كه سر نترس و بي باكي دارند مردان ونيزي حتي حاضر نبودند با اين كشتي ها يك كيلومتر از احل دور شوند . بنابراين تصميم گرفتند از راه هاي زميني به سفر خود ادامه دهند با هر سختي و مرارتي بود بار ديگر به كرمان بازگشتند پس از هفته اي استراحت به سوي شمال رفتند و سرانجام به بلخ رسيدند . در بلخ راه چند شاخه مي شد مسير شمال به سمرقند مي رسيد . راه جنوب به كابل و ان ها به سوي كاشغر حركت كردند اين راه كوتاه ترن اما دشوارتر بود چون بايد از منطقه اي كه به نام بام دنيا شهرت داشت (تبت امروز ) عبور مي كردند سرزميني كوهستاني و برف خيز كه ماركوپولو از ان به عنوان دشوارترين بخش سفرهاي خود ياد مي كند . از كشمير و كاشمر گذشته و به صحراي وحشتناك و سوزان گبي رسيدند عبور از اين وسيع ترين صحراي جهان يك ماه طول كشيد هنگامي كه ديگر رمقي در تن نداشتند سرسبزي مزارع و جوشش چشمه هاي كان چو جان دوباره اي به ان ها داد
در اينجا بود كه ماركوپولو براي نخستين بار يكي از عجايب هفتگنه جهان را به چشم ديد .ديوار افسانه اي چين كه دو هزار سال از بناي ان مي گذرد با شكوه ترين بنايي بود كه ماركوپولو در دوران جهانگردي خود ديده بود . ديوار چين حدود هزار و چهارصد مايل طول و نزديك ده متر عرض دارد دو كالسكه به راحتي مي توانند بر عرض ان حركت كنند مردان ونيزي پس از چند روز به طرف پكن حركت كردند . امپراطور ،پيك مخصوص خود را به استقبال ان ها فرستاده بود . شهر زيباي پكن به صورت مربع بزرگي با اضلاع حدود شش مايل ساخته شده بود . گرداگرد شهر با ديوار بلندي احاطه شده بود و دوازده دروازه ورودي و خروجي داشت . از هر دروازه هزار نگهبان پاسداري مي كرد . سفر به چين سه سال به درازا كشيد ماركوپولو كه اينك جواني بيس ساله بود پس از مدتي به صميمي ترين دوست و مشاور امپراطور قوبيلاي قا ان تبديل شد . در سفرها و ميهماني ها و شكارها ، نزديك ترين همراه امپراطور بود . چنان مورد توجه و اعتماد قرار داشت كه در سي سالگي ، حكومت شهريا گوئي را به او سپردند در اينجا بود كه ماركوپولو براي اولين بار با اسكناس هاي چيني به داد و ستد پرداخت . قرن ها پيش از اروپائيان اين چيني ها بودند كه از اسكناس استفاده مي كردند . اين اسكناس هاي كه از پوست يك نوع درخت ساخته مي شد با مهر قرمز امپراطور اعتبار و ارزش پيدا مي كرد و در تمام نواحي چيم رواج داشت . پس از هفده سال زندگي در چين ماركوپولو مرد ثروتمندي شده بود پدرش نيكولو و عمويش مافئو خيلي پير شده بودند و دوست داشتند سال هاي اخر زندگي را در وطنشان ونيز سپري كنند ماركوپولو هم مرد كامل 38 ساله اي بود آرزوي بازگشت به ونيز را داشت . قوبيلاي قا ان به اين جدايي راضي نبود ، اما عاقبت اجازه داد كه ماركوپولو و پدر و عمويش به وطن خود ازگردند در سال 1292 ميلادي ماركوپولو و همراهانش خاك چين را ترك كرده و از راه ايران به سوي ونيز حركت كردند در ان دوران جنگي ميان ونيز و جنوا در گرفته بود ماركوپولو در اين جنگ اسير شد و به زندان افتاد در زندان جنوا بود كه ماركوپولو خاطرات پر ماجراي سفرهاي خود را به روي كاغذ آورد . سفرنامه اي كه پس از گذشت هفت قرن ، ماركوپولو را سرشناس ترين جهانگرد قرون گذشته معرفي مي كند.
بقیه کارتون ها را هم ببینید
بهترين خاطرات دوران كودكي خودرا زنده کنید
این مجموعه شامل 6 دی وی دی و قابل پخش در کلیه دستگاه های خانگی و کامپیوتر و کلیه دی وی دی پلیرها میباشد.
با یک بار خرید از ما مشتری ما خواهید شد

فروشنده: اورانوس

قیمت: 6,500 تومان

درصد :10

روش خرید: برای خرید کارتون سفرهای مارکوپولو اورجینال، پس از کلیک روی دکمه زیر و تکمیل فرم سفارش، ابتدا محصول یا محصولات مورد نظرتان را درب منزل یا محل کار تحویل بگیرید، سپس وجه کالا و هزینه ارسال را به مامور پست بپردازید. جهت مشاهده فرم خرید، روی دکمه زیر کلیک کنید.


خرید کارتون سفرهای مارکوپولو  اورجینال


برای دیدن سایر محصولات این فروشنده اینجا کلیک کنید.

پیشنهاد خرید این محصول به دوستان


محصولات مرتبط

داستان های تام و جری دوستان مودب/دوبله فارسی /اصل مجموعه فیلم های هری پاتر1.2.3.4.5.6  اورجینال کارتون دهکده حیوانات-اورجینال کارتون زیبای جیمبو(اورجینال شرکتی)
داستان های تام و جری دوستان مودب/دوبله فارسی /اصل مجموعه فیلم های هری پاتر1.2.3.4.5.6 اورجینال کارتون دهکده حیوانات-اورجینال کارتون زیبای جیمبو(اورجینال شرکتی)
4,500 تومان خرید داستان های تام و جری دوستان مودب/دوبله فارسی /اصل 2,500 تومان خرید مجموعه فیلم های هری پاتر1.2.3.4.5.6  اورجینال 4,000 تومان خرید کارتون دهکده حیوانات-اورجینال 5,500 تومان خرید کارتون زیبای جیمبو(اورجینال شرکتی)

کارتون چوبین(اورجینال شرکتی) بازي و فيلم گيسو كمند Tangled | اوريجينال کارتون مهاجران اورجینال دوردنیا در80روز(اورجینال)
کارتون چوبین(اورجینال شرکتی) بازي و فيلم گيسو كمند Tangled | اوريجينال کارتون مهاجران اورجینال دوردنیا در80روز(اورجینال)
4,500 تومان خرید کارتون چوبین(اورجینال شرکتی) 5,600 تومان خرید بازي و فيلم گيسو كمند Tangled | اوريجينال 10,000 تومان خرید کارتون مهاجران اورجینال 8,500 تومان خرید دوردنیا در80روز(اورجینال)
پنجشنبه 12 آبان 1390 - 7:17:46 AM

ورود مرا به خاطر بسپار
عضویت در گوهردشت
رمز عبورم را فراموش کردم

آخرین مطالب


زالو در درمان سرطان خون نتایج مثبتی نمايانگر شده‌است


فیلم های تولد و زیارتی با کلیپهای میکس


نمایشگاه شرکتهای معتبر جهان


آسمان و کنترل هواپیما یک تجربه پرواز حقیقی


آرايش چهره زيبا و بستن شال و روسريي


رعایت اصول قفل گذاری آموزش داده شده


متد هاي پرداخت كارت هاي اعتباري


بازی اندر کاور بازی call of juarez آموزش 120 نوع شعبده بازی به همراه وسایل لازم(کاملا اورجینال


طرح کسب و کار شرکت ساعتهاي کراتزن (کمپاني توليد کننده و توزيع ساعت) iron man xbox mini ninjas xbox


دستگاه پرزگیر لباس دستگاه بادکش بدن طناب نایلونی پهن


نمایش سایر مطالب قبلی